A A A

Acai berry u szczytu sławy

Jagody AcaiJagody Acai od kilka lat cieszą się lawinowo rosnącą popularnością. Kolebką rosnącego zainteresowania acai są Stany Zjednoczone.
W USA od wielu lat właściwości jagód acai zyskują uznanie szerokich rzesz sympatyków. Są wśród nich również bardzo znane osobistości, również gwiazdy telewizji.
Naukowcy publikujący w jednym z amerykańskich serwisów popularno-naukowych wskazują na jagody acai jako kompleksowe źródło witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych i innych substancji niezbędnych dla procesu prawidłowego odżywiania.
Według badań jagody acai są jednym z najbogatszych naturalnie występujących źródeł substancji odżywczych.

Owoc noni w drugim stadium dojrzewania PUU

Naturalna energia z owocu


Zbierane w lasach deszczowych Brazylii jagody acai można już zakupić niemal w każdym zakątku świata. Każdy pojedynczy owoc acai jest pełen przeciwutleniaczy, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. Chociaż jagody acai mogą nie być dostępne w lokalnym supermarkecie, można je znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością i suplementami diety - często w postaci soku z jagód acai, proszku lub proszku z jagód acai w kapsułkach - wszystkie te formy charakteryzują się dobrą przyswajalnością.

Owoc Acai zawiera:


1. Niezwykłe stężenie przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać przedwczesne starzenie się. 10 razy więcej przeciwutleniaczy niż czerwone winogrona i 10 do 30 razy więcej antocyjanów niż czerwone wino. Antocyjany mają działanie przeciwzapalne i antyutleniające oraz wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne.

2. Dużą ilość jednonienasyconych tłuszczów ("zdrowych"), błonnika pokarmowego i fitosteroli, które mają istotny synergiczny wpływ na prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego i pokarmowego

3. Prawie idealnie skomponowany kompleks niezbędnych aminokwasów w połączeniu z cennymi minerałami śladowymi - decydujących o prawidłowym skurczu mięśni i skutecznej ich regeneracji.

Wysokie stężenie kwasów tłuszczowych w acai przypominające te z oliwy z oliwek. Acai jest bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe ze szczególnym uwzględnieniem kwasu oleinowego (omega 9). Kwas oleinowy powoduje obniżenie poziomu cholesterolu LDL, tak zwanego "złego cholesterolu" bez równoczesnego redukowania poziomu cholesterolu HDL ("dobrego cholesterolu). Pomaga również kwasom omega-3 przenikać przez błonę komórkową; membrany komórkowe są dzięki temu bardziej elastyczne. Utrzymując giętkość błon komórkowych, wszystkie hormony, neuroprzekaźniki i receptory insuliny mogą działać bardziej efektywnie. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wysokie stężenia insuliny sprzyjają stanom zapalnym, a jak wiemy, zapalenie przyspiesza starzenie. Stąd acai zyskał sobie sławę owocu odmładzającego.

Źródłó: http://www.oprah.com/health/Acai-Dr-Perricones-No-1-Superfood